מי מאיתנו לא זקוק לאנרגיה לעתים קרובות? למרות שאנחנו שותים משקאות עם קפאין אנחנו שמים לב שזה לא מספק אותנו והאנרגיה יורדת מהר מאוד. לשם כך קיימים צמחים ופטריות מרפא שיעזרו לכם לשמר את האנרגיה לאורך זמן.

ישנן מספר צמחים ופטריות מרפא שיכולים לעזור לקדם את רמות האנרגיה:

1. ג’ינסנג

ג’ינסנג הוא צמח אדפטוגני המשמש בדרך כלל כדי לעזור להגביר את האנרגיה ולהפחית עייפות. ג’ינסנג הוא תרופה צמחית פופולרית אשר שימשה באופן מסורתי לשיפור רמות האנרגיה ולהפחתת עייפות. זהו צמח מרפא אדפטוגני, מה שאומר שהוא יכול לעזור לגוף להתמודד עם לחץ ולהסתגל לשינויים בסביבה.

ישנם שני סוגים עיקריים של ג’ינסנג: ג’ינסנג אסייתי המכונה גם “Panax” וג’ינסנג אמריקאי. לשני הסוגים מאמינים שיש השפעות מקדמות אנרגיה. מספר מחקרים מצאו שג’ינסנג יכול לעזור לשפר ביצועים פיזיים ונפשיים, כולל סיבולת וזמן תגובה. הוא גם נמצא כמסייע בהפחתת עייפות אצל אנשים עם תסמונת עייפות כרונית ועייפות הקשורה לסרטן.

ההשפעות המעודדות את האנרגיה של הג’ינסנג עשויות לנבוע מיכולתו לשפר את זרימת הדם ואת ספיגת החמצן, להגביר את ייצור ה-ATP (מולקולת האנרגיה העיקרית של הגוף), ולווסת את הורמון הסטרס קורטיזול.

2. אשווגנדה

אשווגנדה הוא צמח אדפטוגני ששימש באופן מסורתי ברפואה האיורוודית כדי לסייע בהפחתת מתח ושיפור הבריאות והרווחה הכללית. מאמינים שיש לו השפעות מקדמות אנרגיה בשל יכולתו לעזור לווסת את תגובת הלחץ של הגוף. מספר מחקרים מצאו כי אשווגנדה יכולה לעזור לשפר את רמות האנרגיה ולהפחית עייפות. כמו כן, נמצא כי הוא משפר ביצועים גופניים, כולל סיבולת וחוזק שרירים.

ההשפעות המעודדות את האנרגיה של אשווגנדה עשויות לנבוע מיכולתה להפחית את רמות הקורטיזול, הורמון המשתחרר בתגובה ללחץ ויכול לתרום לעייפות ותשישות. אשווגנדה עשויה גם לסייע בהגברת ייצור ATP (אדנוזין טרי-פוספט), מולקולת האנרגיה העיקרית של הגוף.

 

3. רודיולה

רודיולה הוא צמח אדפטוגני ששימש באופן מסורתי ברפואה המסורתית כדי לעזור להפחית מתח ולשפר את הבריאות והרווחה הכללית. מאמינים שיש לו השפעות מקדמות אנרגיה בשל יכולתו לעזור לווסת את תגובת הלחץ של הגוף. מספר מחקרים מצאו כי רודיולה יכולה לעזור לשפר את רמות האנרגיה ולהפחית עייפות. כמו כן, נמצא כי הוא משפר ביצועים נפשיים ופיזיים, כולל סיבולת וזמן תגובה.

ההשפעות המעודדות את האנרגיה של רודיולה עשויות לנבוע מיכולתה להפחית את רמות הקורטיזול, הורמון המשתחרר בתגובה ללחץ ויכול לתרום לעייפות ותשישות. רודיולה עשויה גם לעזור להגביר את הייצור של ATP, מולקולת האנרגיה העיקרית של הגוף.

צמחים אלו זמינים בצורות שונות, כולל תוספי תזונה, תה ותמציות. הם נחשבים בדרך כלל בטוחים כאשר הם נלקחים לפי ההוראות, אבל הם עשויים לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות ואין להשתמש בהם במהלך ההריון או בזמן הנקה.

בעוד שצמחי מרפא אלו יכולים להיות מועילים בקידום אנרגיה, אין להסתמך עליהם כפתרון הבלעדי לעייפות כרונית או למצבים רפואיים בסיסיים. תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת חשובים גם הם לשמירה על רמות אנרגיה אופטימליות ובריאות כללית.

 

רודיולה לרכישה

מגוון פריטי רודיולה לבחירתכם במבצע בלעדי, לרכישה ב- iHerb.

פטריות מרפא לקידום אנרגיה

פטריות קורדיספס וריישי נחשבות לרוב לפטריות הטובות ביותר לקידום אנרגיה.

4. פטריית קורדיספס

קורדיספס היא סוג של פטרייה הגדלה באזורי הגובה של סין ומשמשת ברפואה הסינית המסורתית במשך מאות שנים. מאמינים כי קורדיספס היא בעלת תכונות אדפטוגניות שיכולות לעזור לגוף להתמודד עם מתח ולשפר את רמות האנרגיה. כמו כן, נמצא כי היא משפרת את ביצועי האימון ומפחיתה עייפות בחלק מהמחקרים.

קורדיספס הוא סוג של פטרייה אשר שימשה באופן מסורתי ברפואה המסורתית כדי לסייע בשיפור רמות האנרגיה והסיבולת. מאמינים שיש לה השפעות מקדמות אנרגיה בשל יכולתו לעזור להגביר את ספיגת החמצן ולשפר את השימוש של הגוף באנרגיה.

מספר מחקרים מצאו כי קורדיספס יכולה לסייע בשיפור הביצועים הגופניים, כולל סיבולת וניצול חמצן. כמו כן, נמצא כי היא משפרת את תסמיני העייפות ומפחית את הזמן שלוקח לגוף להתאושש לאחר פעילות גופנית.

ההשפעות המעודדות את האנרגיה של קורדיספס עשויות להיות בשל יכולתה להגביר את ייצור ה-ATP, מולקולת האנרגיה העיקרית של הגוף. מה שעשוי גם לעזור לשפר את השימוש של הגוף בחמצן ולהפחית את הצטברות של lactic acid, שיכולה לתרום לעייפות ולכאבי שרירים.

קורדיספס וריישי זמינות בצורות שונות, כולל תוספי מזון ותמציות. הן נחשבות בדרך כלל בטוחות כאשר הן נלקחות לפי ההוראות, אבל הן עשויות לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות ואסור להשתמש בהן במהלך ההריון או בזמן הנקה.

בעוד פטריות אלו יכולות להועיל בקידום אנרגיה, אין להסתמך עליהן כפתרון הבלעדי לעייפות כרונית או למצבים רפואיים בסיסיים. תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת חשובים גם הם לשמירה על רמות אנרגיה אופטימליות ובריאות כללית.

פטריית קורדיספס לרכישה

מגוון פריטי פטריות קורדיספס לבחירתכם במבצע בלעדי, לרכישה ב- iHerb.

5. פטריית ריישי

ריישי הוא סוג של פטריות ששימש באופן מסורתי ברפואה המסורתית כדי לעזור להפחית מתח ולקדם בריאות ורווחה כללית. למרות שבדרך כלל לא מתייחסים אליה כעל פטרייה המקדמת אנרגיה, ייתכן שיש לה כמה יתרונות עקיפים המשפיעים על רמות האנרגיה.

מספר מחקרים מצאו כי ריישי יכולה לעזור לשפר את איכות השינה ולהפחית תחושות של עייפות ותשישות. על ידי קידום שינה טובה יותר, ריישי עשויה לשפר בעקיפין את רמות האנרגיה וההרגשה הכללית.

ההשפעות המעודדות אנרגיה של ריישי עשויות לנבוע גם מהיכולת שלה לעזור לווסת את תגובת הלחץ של הגוף. כאשר רמות הלחץ גבוהות, הגוף עלול להיות עייף ותשוש. ריישי עשויה לסייע בהפחתת רמות הלחץ ולשפר את יכולת הגוף להתמודד עם לחץ, מה שיכול לתרום להגברת האנרגיה והחיוניות.

פטריית ריישי
פטריית ריישי

גם פטריות קורדיספס וגם פטריות ריישי זמינות בצורת תוסף, כולל כמוסות, אבקות ותמציות. חשוב לציין שבעוד שפטריות אלו עשויות לספק כמה יתרונות לאנרגיה ולסיבולת, אין להסתמך עליהן כמקור האנרגיה היחיד. תזונה מאוזנת הכוללת מגוון מזונות עתירי רכיבים תזונתיים חשובה לבריאות ולרווחה הכללית.

כל הצמחים והפטריות האנרגטיים בחבילה אחת

ערכת אנרגיה לרכישה

סל פריטי אנרגיה מוכן לרכישה ב- iHerb.